Моє покликання допомагати дітям в Україні

Гість передачі Хороші Люди на RadioM президент Альянсу "Україна без сиріт", експерт з питань деінституціалізації - Юрій Маринчак. Ми обрали найцікавіше, що пролунало в ефірі
Традиційно, ефір починається з бліц-опитування:
1. Юріє, Ви людина кави чи чаю?- Чай, зелений.

2. Як виглядає хороший вихідний Юрія Маринчака?- З дітьми на воді.

3. Що вражаюче читали чи дивились за останній період?- Нещодавно довелось переглянути "Захар Беркут". Діти надихнули мене, подивився , дуже задоволений.

4. Яке фото останнє в галереї телефону?- Фото моєї доньки, у неї нещодавно були змагання і я зробив її фото на корті.

5. Якою є мова любові у Вас?- Це допомагати людям. Вирішувати їх проблеми.

6. Фраза, яка йде з Вами по життю?- З дитинства я любив дуже читати і найбільше запам'ятався вислів з книги Н. Островського "Як закалялась сталь".
"Жизнь дается всего один раз, и прожить ее надо так, чтобы не было мучительно больно за бесцельно прожитые годы.
Ця фраза викарбувалась в мені і я хочу зробити так, щоб потім не жалкував про це.

7. Улюблений персонаж в Біблії?- Давид. З самого початку, особливо та сцена з Голіафом вона мене дуже торкнулась.

8. Уявіть, у вас з'являється додаткова година в добі. Що ви будете робити?- Я буду читати.
Поясніть, що таке Альянс "Україна без сиріт"?- Це організація яка об'єднує людей, громадські організації, церкви з однією спільною метою досягти того дня, коли в Україні не буде дітей сиріт.
Альянс "Україна без сиріт"
Скільки ви в темі сирітства?- Якщо з самого початку, то мабуть 24 роки. Це сталося, коли хлопчик знайшов прихисток в нашій родині. Я навіть не знав тоді про таку систему захисту прав дітей, про те що є такі організації. Але дитина тоді потребувала допомоги і ми прийняли її з дружиною. Тоді це ніяк не оформлювалось. Дитина була нашим далеким родичем. Ми забрали її і повністю піклувались про неї, аж поки він не виріс.
Юрію скільки у Вас усиновлених дітей?- Пятеро усиновлених і троє прийомних.
Починалось все в 2002 році, Бог вже тоді зробив так, що я став дотичним саме до тієї сфери. Я працював в бізнесі, був працівником великого підприємства. Одна людина з якою ми співпрацювали прийшла і сказала, що хоче всиновити дитину. Наш власник підтримав її. Кожний місяць ми почали витрачати по 100-200 дол. на підтримку для неї. Поступово кількість бажаючих всиновити дитину збільшувалась і ми створили благодійний фонд, який називається «Мій дім». На сьогодні за допомогою фонду ми допомогли влаштувати 311 дітей і супроводжувати їх з батьками до вісімнадцятиріччя.
Поясніть будь ласка в чому різниця між прийомними і усиновленими дітьми?- Це дуже глибока тема. Діти прийомні — це діти які на деякий час перебувають в тебе в родині і мають з тобою потім відносини. Усиновлені діти — це діти, що приймають твою фамілію, приймають твоє по батькові. І це діти, які стають твоїми дітьми. Я наприклад виріс без батька. Тільки тоді, коли я всиновив дітей. Я зрозумів, що таке батьківство.
Що є такого, що спочатку здавалось вам не реальне, а зараз сприймається легко?- Для мене була важлива та відповідальність, яку ти береш, моя мова любові: забезпечити всім необхідним людей. Чи зможу я, дати цій людині все необхідне. Коли проходиш підхотовку тобі спеціалість розповідає, що це травмовані діти, які в них особливості. І для мене дуже важливим було зрозуміти, що я буду тою людиною, яка може допомогти і всі потреби цієї дитини задовольнити.
Ви готуєте людей до прийомного батьківства. Як потрапити до Вас на навчання?- На сьогодні це є організації в регіонах, які є нашими партнерами. Вони не просто готують людей до прийомного батьківства а й супроводжують батьків і дітей. У нас є дуже гарний тренер яка в перший день навчання проводить тренінг для батьків на тему «якими є складні підлітки», а на наступний день, для усиновлених дітей: «якими можуть бути складними батьки».
На сьогодні в Україні є величезний дефіцит допомоги батькам усиновителям. Ми можемо дуже багато зробити, навіть не будучи усиновлювачами.
Ви як один з експертів з деінституалізації. Поясніть будь ласка, що це за поняття? - Деінституалізація - це створення альтернативних послуг для дітей та сиріт, позбавлених батьківського піклування. Є послуга інтернатів, яка була створена для виховання Радянської людини. Інтернатна система- динозавр Радянського союзу, що не піддався ніяким змінам. Тому ми наголошуємо, що потрібно створювати послуги максимально наближених до сімейних. Бог створив людину аби вона виховувалась з татом і мамою.
Альянс Україна без сиріт існує 17 років. Коли Альянс тільки заснувався було 36 тис. дітей зі статусом сироти. Сьогодні ця цифра десь 5 тисяч. Це процес, сьогодні в сімейних формах виховання 80 тис. дітей. Це родини і люди, які відкрили своє серце для дітей. Ці діти знаходяться в люблячих родинах і Альянс доклав зусиль до цього результау, а саме зменшилась та кількість сиріт, що проживають в інтернатних закладах.
Жоден найкращий інтернат не зможе замінити дитині батька і матір.
Але на жаль в інтернаті кількість дітей не змінилась а навпаки збільшилась. В чому є причина цього?- Якщо ми будемо рахувати відносно до дитячого населення то дійсно вона збільшилась. Від 140 тис. дітей а дитяче населення в Україні було близко 12 млн. населення дітей. А сьогодні в Україні 7.5 млн дітей. В інтернатних закладах загалом знаходиться 105 тис. 95 % з них це соціальні сироти, це діти, що при живих батьках мешкають в інтернатах. Тому тут є така сумна статистика.
Жоден найкращий інтернат не зможе замінити дитині батька і матір.
Більшість дітей в інтернатах знаходяться з тої причини, що батьки не можуть забезпечити їх перебування й існування. І проблема в тому, що сама система є інтернатною. Дитина для платників податків від 15 до 30 тис. грн, кожна дитина. Я впевнений, якщо ці кошти направляти на те, щоб допомагати таким родинам то ці діти, не могли б бути в інтернаті. Зараз спостерігається негативна реакція проти деінституалізації. Переконані, що кожна дитина повинна мати батьків і знаходитись в родині.
За 20 років в Україні 500 тис. дітей були випускниками інтернатів. Вони вийшли в світ і більшість з них не соціалізовані та в третьому поколінні віддають своїх дітей в інтернати. Ми повинні реформувати коло інтернатних династій.
Що б ви хотіли сказати молоді Всесвітній день молитви за сиріт?- Ми є свідками того, як молитва може впливати на те, що дитина долю сиріт. Є випадок, один дуже цікавий. В церкву принесли фото дівчинки, Коли дівчинка з дитячого будинку, у неї була важка хвороба. Через чотири роки, біологічні батьки, що колись віддали дівчинку до інтернату знайшли її і всиновили свою дитину з вадами. І ми знаємо багато таких історій, коли молитва робить чудові справи.
В чому сила?- Сила в Бозі. Він є саме тою рушійною силою, що дозволяє нам любити інших.Тому що Бог є любов. І якщо в тебе є Бог, ти можеш любити. А якщо в тебе немає його в серці, то нажаль те що люди називають любовю є підробкою.
ПІДТРИМАТИ ХОРОШИХ ЛЮДЕЙ
Оберіть суму безповоротної допомоги в грн.
Зроби хорошу справу !
Iryna Chaika
Футбольний фанат і хороший автор
Вам сподобалась ця стаття?
Схожі статті
Повернутися назад до блогу