Ґаджет в руках дитини: прокляття чи спасіння?

Сучасність є свідком того, як сторінки наукової фантастики оживають. Новий рівень можливостей вривається у нашу буденність.
В інноваційному світі, перелік сфер, де впровадження smart технологій оновлюється щодня. А як стосовно благодійності? Дедалі частіше ми чуємо про цифровий фандрайзинг. Амстердамська компанія розробила куртки для бездомних, розмістивши на нагрудній кишені безконтактну систему пожертвувань.

Великі рекламні щити з зображеною буханкою хліба та гаслом Feed them (Нагодуй їх) або Free them (Звільни їх) закликають жителів Німеччини не бути байдужими і врізати" скибку банківською карткою у спеціальному отворі . Все для того, щоб зробити благодійність більш ефективною й технологічною, тобто розумною. А як стосовно України? Фонд «Хороші люди» пропонує ознайомитись, з системою smart charity — новою нормою благодійності, як наслідок адаптації до теперішніх інновацій.
Зародження концепції «Smart charity»
(розумна благодійність)
Розумна благодійність — це система онлайн та офлайн взаємодії ресурсної людини з потребуючою, з ціллю створення нової реальності, і , як наслідок, зміни життя на краще.
Близько 100 000 тисяч дітей живуть в інтернатах. З них 8 000 тисяч — це діти сироти, а 92 000 тисяч — діти з сімей, що проживали у складних життєвих обставинах.

В конкретній місцевості, ми навряд можемо знайти достатню кількість волонтерів, готових допомогти та змінити життя дитини. Це привело нас до ідеї об'єднати необхідну кількість значимих людей, не важливо, в якому куточку країни вони знаходитимуться. За допомоги Smart charity ми стираємо межі та кордони.
Близько 100 000 тисяч дітей живуть в інтернатах. З них 8 000 тисяч — це діти сироти,
а 92 000 тисяч — діти з сімей, що проживали у складних життєвих обставинах.
Smart charity: просто, зрозуміло, круто.
Могутньою силою, яка «змусила» перейти на новий рівень благодійності стала пандемія COVID-19. З початком карантину потрібно було перебудовуватись з режиму офлайн в онлайн. Інтернати стали закритими для представників благодійного фонду. Ми втратили те місце, куди  приїжджали і впливали на дітей. Тих, кого було можливо, відпустили до дому.

В інтернатах залишився маленький відсоток дітей. Так, як це наші підопічні, потрібно було придумати логістику. Щоб спілкування з дітьми було наповнене сенсу, ми організовували онлайн челенджі, направлені на розвиток soft skills: мистецтво самопрезентації, комунікації, хоббі, володіння ґаджетами. Тому, вважаємо 2020 рік початком трансформації сфери благодійності в нову норму.
Smart charity та звична
благодійність — різниця у хвилинах
В першу чергу, розумна благодійність відрізняється від звичної своєю гнучкістю. Ми хочемо побудувати нову, екологічну систему допомоги. Не враховувати план, що складається з загально-відомого переліку пунктів а)б) в). Прагнемо тестувати нові елементи в роботі. Smart charity відрізняється ефектом впливу на дитину у вигляді хвилин.
"Життя складається з хвилин"
До Smart charity наша діяльність виглядала таким чином:
1
Приїзд в інтернат з командою, що налічувала сім осіб раз, два рази в місяць
2
Маючи короткий проміжок часу (до двох годин), охоплювали своєю увагою до п'ятдесяти дітей
3
Загалом до сорока хвилин спілкування з однією дитиною
Зараз, ми вибудовуємо систему наставництва один плюс один. Одна дитина — один наставник.
Оскільки сім'ї СЖО є багатодітними, нам потрібен окремий наставник на кожну дитину.

Близько 92% дітей в інтернатах, це ті, у яких є батьки, що не впорались зі своїм рівнем життя. Коли настають складні життєві обставини сім'я проходить три стани: благополучної сім'ї, сім'ї соціального ризику та неблагополучної сім'ї. Ми починаємо працювати на етапі, коли дитина знаходиться в складних життєвих обставинах, щоб запобігти потраплянню в критичну ситуацію, у даному випадку — це інтернат.
Таким чином, за допомогою зміни режиму спілкування, намагаємось повернути сім'ю, що проживає у складних життєвих обставинах у рівень норми. Використовуючи smart технології ми будуємо гібридну підтримку у форматі онлайн та офлайн. Час, виділений на дитину збільшується від згаданих 40 до 400 хвилин.
Щоб реалізувати ефективне використання всесвітньої мережі в дружбу, відносини й навчання на одну сім'ю ми виділяємо три сім'ї підтримки. Як карета швидкої допомоги, вона складається з наставників, репетиторів й спеціалістів у різних сферах.
Smart charity для дитини, як вітамінка для мозку або основні цілі Smart charity
Наповнити середовище існування дітей якістю та перервати існування інтернатних династій. Адже 50% сімей, яких ми підтримуємо, були колишніми випускниками інтернатів. Ми хочемо розірвати це коло, змінювати фізику.Створити модель суспільства, на яку дитина буде рівнятись і, в майбутньому, перейти трансформацію з лінії жертви, сироти в повноцінну особистість. Таким чином, smart charity — це червона кнопка, скориставшись якою, дитина може викликати нас у будь-який час, задати питання, поспілкуватись й отримати допомогу від наставника.

Пріоритетом розумної благодійності є ігрова взаємодія, разом зі значимим дорослим. Ми трансформуємо безпечне середовище для дитини та сім'ї з ціллю позитивного впливу на їхнє життя. Перший етап — знайомство та створення комфортної атмосфери на базі довіри.
Значимий дорослий в житті дитини — це дорога до успіху й змін
Ми приїжджаємо до сім'ї з волонтерами, гуманітарною допомогою й подарунками. За підтримки центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді чи служби у справах дітей. Потім йде налаштування системи взаємодії наставник + дитина з можливістю наявністю ґаджета, різноманітних челенджів. Основна взаємодія будується від одного до трьох місяців у вигляді переписки та відеодзвінків. Так ми аналізуємо діагностику та динаміку розвитку сім'ї.
ПІДТРИМАТИ ХОРОШИХ ЛЮДЕЙ
Оберіть суму безповоротної допомоги в грн.
Зроби хорошу справу !
На противагу викликам
На разі в Україні відбувається становлення етапу довіри благодійним фондам. Багато ресурсів йде на те, щоб пояснити людям, що ми робимо і для чого ми це робимо. Ця система набирає обертів і охоплює місто Київ та регіони Волинської області та Вінниччини. Деякі робочі моменти ми тільки напрацювали і починаємо їх формувати.
Перше з чим ми стикнулися — це внутрішній бар'єр волонтерів. Деякі з них є консервативними й адаптованими до роботи офлайн, володіють холодним відчуттям до цифрових технологій.
Другою проблемою стало, як правильно ввести гібридний (онлайн та офлайн) вплив у сім'ю. Коли ми почали реалізовувати концепцію smart charity, переконались, що взаємодія онлайн не завжди дієва. Як приклад, ґаджети, які потрапляли до сімей у складних життєвих обставинах, могли продаватись батьками. До цього їх спонукав низький рівень життя та свідомості.
Третє — це проблематика налагодження зав'язків з сім'єю у складних життєвих обставинах. Для того, щоб ґаджет став джерелом безпеки та мав позитивний вплив, було вирішено давати його сім'ї в оренду. З умовою, що він може повністю перейти їм у володіння, шляхом виконання певних завдань, проходженням навчальних курсів тощо.
Процес формування алгоритму довіри сім'ї до волонтерів є необхідним компонентом в технології smart charity
та складним процесом в тривалістю не один тиждень.
Поїздка до сім'ї в складних життєвих обставинах, як це?
Читайте за посиланням
Smart charity та нова норма
На разі в Україні відбувається становлення етапу довіри благодійним фондам. Багато ресурсів йде на те, щоб пояснити людям, що ми робимо і для чого ми це робимо. Ця система набирає обертів і охоплює місто Київ та регіони Волинської області та Вінниччини. Деякі робочі моменти ми тільки напрацювали і починаємо їх формувати.

Заповнюй анкету і ставай волонтером фонду Хороші люди
ХОЧУ СТАТЬ ВОЛОНТЕРОМ!
Заповни анкету і ми неодмінно допоможемо реалізуватися тобі у хороших справах!
Iryna Chaika
Футбольний арбітр і хороший автор
Вам сподобалась ця стаття?
Схожі статті
Повернутися назад до блогу