Душеопікунство - служіння SoulTalk

Герої невидимки

У великій історії відбувається багато малих
В передостанній тиждень літа, 23 серпня, я вирішила відвідати черговий футбольний матч. Поєдинок між українськими командами відбувався на місцевому стадіоні «Арена Львів». Людей на трибунах зібралось чимало, хоч погода була не дуже комфортною. Легкий дощ завадив насолодитися останніми літніми днями.
Око глядачів привернула місцева команда, що вийшла у простих білих футболках, одягнених поверх ігрової форми. Таке буває, коли клуб намагається виявити акт підтримки або провести певну благодійну акцію. У нашій історії це був другий варіант.
На футболках виднівся напис «Врятуємо Вікторію Разом».
Стадіоном пролунав голос диктора, який пояснив, що футболісти долучилися до підтримки маленької львів'янки з рідкісною генетичною недугою — спинально-м'язева атрофія (СМА). Це рідкісна патологія внаслідок якої в дитини перестає працювати м'язова система.
М'язи задіяні у всіх наших життєвих процесах. Мені, щоб підтримувати їх в тонусі потрібен спорт та фізична активність, а однорічній дівчинці — штучний ген, який міститься в препараті, що називають «укол життя». Це мене дуже вразило.
ФОТО з підписом. Копіюємо його
Факт, що це єдині інноваційні ліки, які можуть допомогти і ціна одного 2 млн. доларів перевернув мою свідомість. Того дня я дізналась про існування найдорожчого препарату у світі. Поверталась додому з думкою про те, як круто, що спорт може об'єднувати людей заради хорошої цілі. Не тільки спорт.
Це літо сповнило людяністю багато сердець. Компанія зі збору коштів набрала великих обертів. Благодійні аукціони, фестивалі, спортивні турніри та концерти об'єднали усіх небайдужих громадян та волонтерів.
Немає нічого неможливого. Спільними зусиллями вдалось забрати необхідну суму
Ще будучи студенткою філософського факультету ми розглядали концепцію надлюдини у романі Ніцше «Так казав Заратустра». На погляд німецького філософа «надлюдина» — гармонійна людина, скрижаль цінностей, в якій поєднуються високі моральні та інтелектуальні якості. Не буду вдаватись у глибокі філософські подробиці.
Коли я читала цю працю, в моїй уяві «надлюдина» поставала у вигляді супергероя кінокомпанії Марвел. Навряд чи це б сподобалось автору, для якого «надлюдина» — це мета до якої потрібно прагнути у своєму розвитку. Ще тоді я задала собі питання, невже про таких людей я можу читати в книгах і переглядати у кінострічках?
На мій погляд такі люди існують в реальному житті. І можуть жити по сусідству, стояти поруч у громадському транспорті і ми про це навіть не здогадуємось і ці люди — волонтери, супергерої в людській подобі. У них немає мега інтелектуальних якостей, над здібностей і латексних костюмів. Натомість вони володіють іншими супер силами: чесність, відповідальність та готовність допомогти.
На сьогодні волонтерські організації існують у 80-ти країнах світу. Близько 110 мільйонів людей щорічно беруть участь у добровільних програмах.
Нещодавно я мала нагоду переконатись у словах, що всередині кожної великої історії відбувається багато малих. Моє знайомство з Деном (хороший волонтер) було особливим у тому плані, що я не могла з ним поспілкуватись особисто.
Дениса Лаврова не стало раптово. Іванка надіслала мені кілька фото простого кучерявого хлопця, який зовсім не був схожим на супер героя. На екрані телефону я побачила доброзичливу постать, далеку від спортивного ідеалу. Він працював в IT компанії. Присвячував час фонду «Хороші люди», був волонтером, наставником з багаторічним досвідом. А ще, справжнім та люблячим другом для дітей. Брав участь у поїздках в інтернати, організації таборів.
Пригадую історію від одного з близьких Дениса. Неподалік від його дому відкрився малий груповий будинок, де мешкало п'ять дітей. Ден взяв на себе зобов'язання що два тижні готувати для них. Він дуже любив готувати. Цій людині була зовсім не властива показовість, що мене здивувало найбільше.
Історія Дениса Лаврова допомогла мені зрозуміти, щоб творити добро не потрібно багато сил і величі.
Зараз, я переконана, що прототип «надлюдини» чи «супергероя» в контексті сучасності існує. Можете уявити собі, про яку кількість добрих справ ми ще не знаємо? Окрім волонтера IT-шника є волонтери юристи, менеджери, автори, маркетологи. Хороші справи не мають терміну придатності, статі та професії. У тебе теж є можливість бути хорошим. Приєднуйся до команди і твори нову реальність разом з нами.
ХОЧУ СТАТИ ВОЛОНТЕРОМ!
Заповни анкету і ми неодмінно допоможемо реалізуватися тобі у хороших справах!
  • Iryna Chaika
    Футбольний фанат і хороший автор
Вам сподобалась ця стаття?
Схожі статті
Повернутися назад до блогу