Правда, гірка правда

Того вечора мені так і не судилось бути благодійнцею
Я проігнорувала цього загадкового чоловіка і замислилась, яким було зображення благодійності в моїй голові? Не знаю чому, але картинка поставала у вигляді принцеси Уельської — Діани.
Своєю діяльністю «Королева сердець» сформувала в мені мінімальне уявлення якою має бути благочинність: добра, щира і відкрита. Людина, що підійшла до мене з боксом для пожертви очевидно не відповідала моєму образу і, як на мене, віддзеркалювала стан благодійної сфери в Україні. Трохи неохайний, чітко не зрозуміло, яка в нього мета і чи справді зібрані кошти будуть направлені у правильне русло.
Розібратись у хибних переконаннях мені допомогли статистичні дані від Zagoriy Fundation та Іванка
Детальніше про благодійний фонд Zagoriy Fundation дізнавайтесь за посиланням
В поле зору мені потрапила аналітика сфери благодійності України від Zagoriy Fundation. Згідно результатів опитування не здійснення благодійних практик українцями полягає в тому, що 37% є байдужими до проблеми інших, 28 % не бачить результат своєї діяльності, 51% відчувають брак часу і ресурсів, 41% підозрюють, що хочуть їх ошукати (саме у молоді 18-29 рр. недовіра частіше, є причиною пасивної позиції ніж у представників інших вікових груп).
Після прочитаного, я зрозуміла, що є носієм кожного відсотка з цієї не надто позитивної статистики. А ще, після розмови з Іванкою я зрозуміла кілька фактів.
По перше, я завжди вважала, що допомога має бути великою. Масштабність цифр привертає увагу, чим і користуються засоби масової інформації. Безперечно, великі суми роблять багато. Це правда. У дайджесті футбольних новин мені завжди імпонувало читати про доброчинні вчинки відомих футболістів. Але не кожен може бути як Кріштіану Роналду і жертвувати 1,5 млн. доларів на будівництво дитячих шкіл, чи володіти благодійним фондом, як Девід Бекхем.
В розмові з Іванкою прозвучала цікава фраза: «важливі не суми, а люди»

Це означає, що маленька фінансова підтримка і волонтерська допомога вже допоміжна. Є волонтер, який може виділити 2 годин в день. Але, виявляється, не мало важливим є волонтер який присвячує хорошим справам одну годину в тиждень. Поширений пост чи розповідь друзям про необхідність допомоги автоматично робить людину провідником благодійності.
По друге, згідно даних, 51% відчуває браку часу і ресурсів. Ми з легкістю знаходимо час на соціальні мережі. Тривалість проведення в гаджетах, інколи сягає до семи годин на добу. Невже одну з цих годин ми не можемо виділити на хороші справи?
А скільки часу ви готові виділити на хороші справи?
Пропонуємо відкласти можливість допомоги на день Святого Миколая чи Різдво. А як же системність? Який буде результат від одноразової процедури? Раз в рік поїж чи сходи на тренування! Я тренуюсь кілька разів на тиждень, інколи й цього буває недостатньо. Чудеса і зміни роблять постійні речі.

Варто проаналізувати чи дійсно допомога раз в рік буде корисною дитині, особливо дітям сиротам чи дітям, що проживають у сім'ях СЖО. Якщо на день Святого Миколая є бажання підтримати фонд, це чудово. А коли намагатися раз в рік зустрітись з дитиною, ефективності від цього дуже мало.
Довіра до дорослих формується завдяки постійному спілкуванню.
По третє, 41% людей відчувають зневіру у роботі благодійних фондів, переконані, що ті працюють для піару та збагачення їхніх власників. Вважають, що краще допомогти людині напряму, ніж через благодійний фонд.
Чесно признаюсь я теж так вважала. Проте, як виявилось, це являється ще одним стереотипом. Кожна офіційна організація має власну фінансову звітність. Поверхневість нашого суспільства перешкоджає вибрати глибший шлях. Зазвичай, ті що виявляють недовіру до благодійних фондів часто підтримують не легітимні методи благодійності і безрозсудно віддають кошти не перевіреним організаціям. Коли тобі пропонується інша перспектива, зусиль потрібно в рази більше. Тому питання, хто кого обманює. Чи організації нас, чи ми самі перекриваємо собі прямий шлях до істини.
ПІДТРИМАТИ ХОРОШИХ ЛЮДЕЙ
Оберіть суму безповоротної допомоги в грн.
Зроби хорошу справу !
Iryna Chaika
Футбольний фанат і хороший автор
Вам сподобалась ця стаття?
Схожі статті
Повернутися назад до блогу