Все, про що ти не можеш забути

Студентські роки — найкращі, їх неможливо забути, як і першу нашу зустріч з Іванкою.
Вона належить до типу людей, яких видно відразу і, які врізаються в людський спогад всією своєю персоною. Чудово пам'ятаю кучеряву дівчину в літніх шортах, яка намагалась познайомитись з усіма в колективі: «Привіт я Іванка з Волинської області, Володимир-Волинського району». Своєю зачіскою вона асоціювалась в мене з лідером гурту «Скрябін» — Кузьмою, впевнена з неї вийшла би неперевершена рок-зірка. Але вона обрала інший шлях.
Ми жили в одному студентському містечку, було ще дві наші однокурсниці, ми потоваришували, разом їздили на навчання. Тіснились в автобусі на першу пару з релігієзнавства, спізнитись на яку, було суворо заборонено. Почути від викладача: «Я доїжджаю з Пустомит швидше ніж ви зі Львова і ще встигаю собачок погодувати» дорівнювало апокаліпсису на іспиті. Зараз я пригадую ці речі з посмішкою на обличчі, але тоді все відчувалось по-іншому.
Вона не приховувала того, що була з багатодітної родини і росла без батька. Іванка розповідала про власну сім'ю дуже багато. Інколи мені здавалося, що я знайома з усіма членами її родини особисто.
Комусь ця відважність видавалась надто нав'язливою чи штучною. Дехто міг розглядати цю якість, як маніпуляцію. Колектив завжди прагне впорядкованості. Але їй не було потреби викликати співчуття в інших.
Іванка виділялась своєю інакшістю. Як на мене це була простота і відвертість, що не ховалася за кучерявим волоссям, а жила в кожному слові й дії. Їй завжди було, що сказати і доповнити.
Розвинути дискусію на парі? — будь ласка. Задати питання на семінарі? — не проблема. Завжди була присутня особиста думка і приклад з життя. Особливо гострими були історії про діяльність представників церкви у її рідних краях . Діяльність «батюшок» (священиків) не відповідала християнським нормам. На локальному рівні у неї сформувались свої погляди, про які не боялась говорити. Інколи для мене вони здавались надто категоричними. Бувало так, що вона озвучувала мої думки.
Як я зазначала, наш колектив виділявся різноманітністю поглядів. Більше того, він був дуже толерантним до особистих думок колег. Деталі наших дискусій залишаться в стінах старої будівлі філософського факультету. Признаюсь, не в усіх доводилось брати участь. Інколи прагнення йти на тренування витісняло усі філософські концепції, важливість занять де вони розглядались зводилось до мінімуму.
Образ такого Арістотеля точно змусив би мене залишитись на парі
Легкість з якою Іванка справлялась з будь-якими ситуаціями інколи мене дивувала. Коли під час літньої сесії більша половина групи, і я в тому числі, завалила іспит з політології, Іванка, одягнувши коротке смугасте плаття, з впевненістю на обличчі спромоглась отримати позитивний бал. А ще були «валідольні» Латинська мова, Історія України, Релігієзнавство, Історія Філософії. У неї був імунітет до викладачів, фарт, знання ну і звісно влучний гардероб.


Хоча останнє було не завжди. Іванка — людина, яка не боялась трансформації і легко приймала нові образи. До формування свого теперішнього стилю вона змінила короткі шорти і плаття на косинку і широкі спортивні штани. Просувала хіп-хоп культуру, займалась танцями і баскетболом. Вона була з тих людей, які можуть чимось горіти. Можливо вона не була кращою у танцях, але справжнє прагнення до вдосконалення і роботи розмежовували її і зразково-показовий ансамбль «як всі».
Коли в її житті було замало спорту, я тягнула її на стадіон, коли у мене було забагато спорту і моральне виснаження вона запрошувала мене на реколекції, що проводились за межами міста. Переважно в горах і були максимально корисними.
Під кінець нашого навчання у неї був діловий образ: червоний шарф під колір яскравих губ. Смаки підвладні часу, зараз мені важко уявити її такою. Як і те, що вона так глибоко занурилась у християнство. Ми не сприйняли це як довготривале, знаючи її позицію стосовно згаданого віросповідання, вважали що це тільки як частина навчального етапу. Останній рік студентства Іванки проходив в Українському Католицькому Університеті . Але думаю, що саме ця сторінка в житті почалась в неї для того, щоб вона змінила свої погляди і стала тим, ким вона є зараз. А ким вона була зараз, це ще довелось зрозуміти.
ПІДТРИМАТИ ХОРОШИХ ЛЮДЕЙ
Оберіть суму безповоротної допомоги в грн.
Зроби хорошу справу !
Iryna Chaika
Футбольний фанат і хороший автор
Вам сподобалась ця стаття?
Схожі статті
Повернутися назад до блогу